خبر

۲۹ میلیون قربانی در نتیجه حمله سایبری به فیس‌بوک

بعد از دو هفته تحقیق و بررسی، فیس‌بوک جزییات تازه‌ای را مبنی بر چگونگی حمله سایبری به اطلاعات حساب کاربران این شبکه اجتماعی منتشر کرد.

فیس‌بوک پیش‌تر اعلام کرده‌ بود که هکر‌ها از سه آسیب‌پذیری موجود در قابلیت View As استفاده کرده‌اند. این آسیب‌پذیری به هکر اجازه می‌دهد تا توکن‌های دسترسی کاربر را به‌دست آورده و از این طریق به حساب کاربری فرد نفوذ پیدا کند. این نقص‌ها از جولای سال ۲۰۱۷ در این پلتفرم وجود داشت، اما این کمپانی بعد از گسترش فعالیت‌های مشکوک، اولین‌بار در سپتامبر امسال از خطر این آسیب‌پذیری مطلع شد. همین موضوع باعث شد که نهایتاً در ۲۵ سپتامبر امسال، این اشکال نرم‌افزاری را شناسایی کنند.

هکر‌ها به دو مورد از اطلاعات ۱۵ میلیون کاربر دسترسی داشتند: نام کاربری و اطلاعات تماس که شامل شماره تلفن، ایمیل آدرس و غیره دسترسی داشتند.

در مورد ۱۴ میلیون کاربر دیگر فیس‌بوک، هکر‌ها اطلاعات بیشتری در رابطه با زندگی شخصی آن‌ها به سرقت برده بودند.

یک میلیون کاربر باقی مانده نیز اطلاعات شخصی خاصی در صفحه خود وارد نکرده بودند، پس خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کرد.

به گفته فیس‌بوک کاربران می‌توانند با مراجعه به بخش Help Center صفحه فیس‌بوک خود از نفوذ یا عدم نفوذ هکر‌ها به حساب کاربری‌شان مطمئن شوند.

این شرکت همچنین اضافه کرد که به‌زودی به ۳۰ میلیون کاربر قربانی اطلاع خواهد داد که هکر‌ها ممکن است به کدام بخش از اطلاعات آن‌ها دسترسی پیدا کرده باشند.

تا به حال هویت هکر‌ها شناسایی نشده است، اما فیس‌بوک مشغول همکاری با FBI و سایر تیم‌های تحقیقاتی است تا افرادی را که ممکن است در این حمله دست داشته باشند را پیدا کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا