خبر

ماه آگاهی از تهدیدات سایبری

چطور از چکاپ امنیتی گوگل برای حفاظت آنلاین استفاده کنیم

اگر به تازگی سری به صفحه هوم پیج گوگل زده باشید، ممکن است نوشته کوچکی با عنوان It is Cyber Security Month به چشمتان خورده باشد که در ادامه با یک پیغام، شما را تشویق می‌کند تا یک چکاپ امنیتی سریع quick Security Checkup انجام دهید.

این کمپین آگاهی‌دهنده که ابتدا در سال ۲۰۰۴ در ایالات متحده آغاز شد، بخشی از تلاش‌های گسترده برای ترویج امنیت سایبری و آگاهی‌رسانی عمومی از خطرات حمله‌های اینترنتی بود.

طی پنج سال اخیر، امنیت سایبری به حوزه‌ای پر‌خطر تبدیل شده است. برای ایمن ماندن از چنین خطراتی، هم به اشخاص و هم به کسب‌و‌کار‌ها آگاهی رسانی شده تا به ارتقا امنیت‌شان در فضای اینترنت اهمیت بیشتری بدهند.

چطور چکاپ امنیتی گوگل را فعال کنیم

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه جست‌و‌جوی گوگل و پیروی از لینک پایین صفحه و یا کلیک روی این لینک: https://myaccount.google.com/intro/security-checkup چکاپ امنیتی گوگل را فعال‌سازی کنید. این چکاپ شامل آنالیز مشکلات در ۵ بخش متفاوت است. در طول این بخش‌ها، هر‌گونه فعالیت غیر‌معمول در حساب‌های کاربران از جمله ورود از طریق دستگاه‌های نا‌شناس دیگر و یا تغییر در تنظیمات حساس اکانتشان به آن‌ها گزارش داده می شود.

از سوی دیگر، گوگل کاربران را تشویق می‌کند که دیگر از دستگاه‌های قدیمی‌شان برای ورود به حساب کاربری خود استفاده نکنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

0
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.