خبرگزارش‌ها

هک ۳۰۰۰ وب‌سایت و سرقت بیش از ۲ میلیارد آدرس ایمیل و گذر‌واژه

یک شرکت امنیتی اطلاعات واقع در توکیو، به نام Soliton Systems مجموعه‌ای از آدرس‌های ایمیل و گذر‌واژه‌های به سرقت رفته از وب‌سایت‌های مختلف سراسر جهان را کشف کرده است. طبق اظهارات این شرکت، داده‌های به سرقت رفته متعلق به ۳۰۰۰ وب‌سایت منحصر به فرد است که با امنیت نه چندان قوی ساخته شده‌اند.

این وب سایت‌ها در درجه اول به کسب‌و‌‌کار‌های کوچک‌تر تعلق دارند که هدف اصلی دزدی اطلاعات هستند. این موضوع داده‌های حساب‌های مشتریان را در معرض خطر قرار می‌دهد.

به گزارش مجله آسیایی Nikkei، شرکت Soliton Systems اعلام کرد که ۲.۷ میلیارد مورد از آدرس‌های ایمیل و رمزهای عبور از سراسر جهان را پیدا کرده است. از این تعداد، حدود ۲۰ میلیون از اطلاعات محرمانه شناسایی شده متعلق به ژاپن است

این شرکت مظنون است که آخرین فایل‌ها به بازار‌های زیرزمینی راه یافته‌ باشند. این آدرس‌های ایمیل و گذر‌واژه‌ها با قیمت مناسب در دارک‌وب فروخته می‌شوند. این پرونده‌ها در ماه ژانویه از طریق یک سرویس اشتراک فایل شناسایی شدند.

بررسی‌ها حاکی از آن است که حدود ۴۲ وب‌سایت تجاری ژاپنی هک شده و تمامی اطلاعات آن‌ها به سرقت رفته است. یکی از این وب‌سایت‌ها، وب‌سایت پورشه ژاپن بوده است. این کمپانی در فوریه گذشته یک حمله سایبری را اعلام کرده بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 5 =

دکمه بازگشت به بالا