اندروید کیو امنیت نصب برنامه‌های کاربردی با منبع ناشناخته را افزایش می‌دهد

به دلیل باز بودن سیستم اندروید، کاربران می‌توانند برنامه‌های مختلف را از منابع ناشناخته نصب کنند. با این حال، نصب برنامه‌های کاربردی از منابع ناشناس، خطرات بیشتری را متوجه کاربران می‌کند. گوگل از این موضوع آگاه است و اندروید ۸.۰ در سال ۲۰۱۷، نصب فایل‌های APK دانلود شده از فروشگاه‌هایی غیر از گوگل پلی را دشوار‌تر کرد. اندروید جدید که با نام اندروید کیو (Android Q) شناخته می‌شود، در این زمینه گامی فرا‌تر گذاشته و در حال حاضر اجازه نصب برنامه‌های نا‌شناس (Install unknown apps) را غیر‌فعال کرده است.

در اندروید ۸.۱ اوریو (Android Oreo) و اندروید ۹ پای (Android Pie)، اگر یک کاربر بخواهد برنامه‌ای را خارج از فروشگاه گوگل نصب کند، باید Install unknown apps را فعال کنند. هنگامی که این قابلیت فعال شود، تا زمانیکه کاربر به طور دستی آن را از کار نیندازد، فعال باقی می‌ماند.

این وضعیت در نسخه بتای اندروید کیو تغییر کرده است. هر زمان که کاربر یک APK با مبدایی ناشناخته‌ را نصب می‌کند، باید Install unknown apps را فعال نماید. چنانچه کاربران نیاز به نصب تعداد زیادی برنامه‌ از خارج از فروشگاه گوگل پلی داشته باشند، باید تعداد زیادی کلیک در اندروید کیو انجام دهند.

این ویژگی در حال حاضر تنها در نسخه بتا موجود است و گوگل هنوز اعلام نکرده است که آیا در نسخه رسمی باقی خواهد ماند یا خیر.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.