تهدیداتخبر

امکان نفوذ به کامپیوتر‌های مجهز به مک از طریق فایل‌های EXE

کارشناسان Trend Micro هشدار دادند که هکر‌ها در حال آزمایش شیوه جدیدی برای آلوده کردن سیستم‌های مک هستند. هکر‌ها به کمک این روش، ویژگی امنیتی Gatekeepre سیستم‌عامل مک را دور زده و برنامه‌های اجرایی حاوی بدافزار را به کامپیوتر قربانی منتقل می‌کند. محققان هنگام تحلیل و بررسی نرم‌افزار فایروال Little Snitch متوجه وجود این بد‌افزار شدند. پژوهشگران بر این باورند که هکر‌ها هنوز مشغول مطالعه روی این بد‌افزار و روش استفاده از آن هستند.

کاربران مک نمی‌توانند فایل‌های exe را که برای ویندوز قابل اجراست بر روی سیستم خود نصب کنند. اگر کاربر مک بخواهد فایل exe نصب کند بلافاصله با یک پیغام خطا مواجه خواهد شد. اما مکانیزم‌های حفاظتی داخلی مک از جمله Gatekeepr از اسکن فایل‌های exe جهت شناسایی هرگونه کد مخرب خودداری می‌کنند. این نوع نرم‌افزار‌ها فقط فایل‌های لوکال مک را مورد بررسی قرار می‌دهند.

ممکن است این روش نفوذ، فرصتی برای هکر‌ها جهت هدف قرار دادن کاربران مک جهت انتشار بد‌افزار و دور زدن نرم‌افزار‌های امنیتی ایجاد کند. در حال حاضر این بد‌افزار در بریتانیا، ایالات متحده، استرالیا، آفریقای جنوبی، لوکزامبرگ و برخی کشور‌های دیگر شناسایی شده است.

 

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا