اینفو گرافیک

برنامه نویس سابق یاهو به دلیل هک حساب‌‌های کاربران مجرم شناخته شد

یکی از مهندسان نرم‌افزار سابق یاهو، در دادگاه اعتراف کرده است که حساب هزاران کاربر این پلتفرم را هک کرده است.

این فرد، “ریس دنیل رویز” ۳۴ ساله از تریسی کالیفرنیا، با جستجوی سوابق شخصی و خصوصی، و با انتشار تصاویر و فیلم‌های نامناسب، اجازه دسترسی به حدود ۶۰۰۰ حساب کاربری یاهو را بدست آورد.

طبق گفته وزارت دادگستری آمریكا، رویز این عمل را از طریق کشف رمزهای عبور برای دسترسی به حساب‌ها انجام داده، اما از سیستم‌های داخلی یاهو نیز برای به خطر انداختن حساب‌های یاهو استفاده کرده است.

رویز اعتراف کرد که حسا‌ب‌های مربوط به زنان جوان، دوستان شخصی و همکارانش را هدف قرار داده است. او با استفاده از دسترسی غیرمجاز به آن حساب‌ها، از هر تصویر و فیلم یافت شده یک نسخه کپی تهیه و آنها را در خانه خود ذخیره کرده است.

پس از هک شدن حساب‌های یاهو، رویز همچنین آی کلود، فیس‌بوک، جیمیل، دراپ‌باکس و سایر حساب‌های آنلاین قربانیانش را هدف قرار داد و به دنبال تصاویر و فیلم‌های خصوصی دیگری از آنها بود.

رویز همچنین اعتراف كرد پس از آنكه كارفرمای وی متوجه فعالیت‌های مشكوك او شد، رایانه و هارد دیسکی را كه در آن اطلاعات را ذخیره کرده بود، از بین برده است.

رویز در تاریخ چهارم آوریل ۲۰۱۹، به تعدادی درگیری رایانه‌ای و رهگیری ارتباطات سیمی متهم شد.

وی به جرم مزاحمت‌های پی در پی رایانه‌ای، مجرم شناخته شده و قرار است در تاریخ ۳ فوریه ۲۰۲۰ به مجازات محکوم شود. حداکثر مجازات قانونی شامل ۵ سال حبس و ۲۵۰ هزار دلار جریمه، به علاوه بازپرداخت‌ها است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0