اینفو گرافیک

Zendesk از انتشار اطلاعات قدیمی ۱۰،۰۰۰ حساب کاربری خبر داد

شرکت پشتیبانی Zendesk فاش کرد که از یک حادثه امنیتی در رابطه با هزاران حساب فعال قبل از نوامبر ۲۰۱۶ آگاه شده است.

Zendesk می‌گوید که پلتفرم‌های پشتیبانی از کاربران توسط ۱۴۵۰۰۰ نهاد در ۱۶۰ کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما نفوذ در داده‌های سال ۲۰۱۶ تنها بر روی حدود ۱۰،۰۰۰ حساب پشتیبانی و گفتگوهای آنها تأثیر داشته است.

تحقیقات درباره این حادثه در حال انجام است، اما Zendesk تاکنون تایید کرده است که تقریباً ۱۰،۰۰۰ حساب از جمله حساب‌های منقضی شده و حساب‌های غیرفعال تحت تأثیر این حمله قرار گرفته‌اند. به نظر نمی‌رسد که این نقض بر حساب‌های فعال شده پس از ۱ نوامبر ۲۰۱۶ تأثیر بگذارد.

مهاجم طی این حمله، به اطلاعات پایگاه داده و اطلاعات مربوط به کاربران Zendesk و افرادی که از طریق محصولات Zendesk با آنها ارتباط برقرار کرده‌اند، دسترسی پیدا کرده است. اطلاعات فاش شده شامل نام‌های کاربری، آدرس‌های ایمیل، شماره تلفن‌ها و رمزهای عبور ساده و غیر پیچیده است. در مورد تقریباً ۷۰۰ حساب، هکرها ممکن است به کلیدهای رمزنگاری TLS و تنظیمات پیکربندی برنامه‌ها نیز دسترسی پیدا کنند. این داده‌های پیکربندی می‌تواند شامل کلیدهای ادغام شده توسط برنامه‌ها برای تأیید اعتبار در سرویس‌های دیگر باشد.

Zendesk افزود که تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر به خطر انداختن و سوءاستفاده از اطلاعات در طی این حادثه پیدا نکرده است. همچنین خاطرنشان کرد: محصولات BIME ،Connect ،Sell و Smooch تحت تأثیر این حمله قرار نگرفته‌اند.

این شرکت تصمیم گرفته است در صورت عدم استفاده از ورود به سیستم SSO (ورود يكپارچه)، رمز عبور را برای حساب‌هایی که از همان رمز عبور قبل از اول نوامبر ۲۰۱۶ استفاده کرده‌اند، تنظیم کنید.

Zendesk برای کمک به تحقیقات خود در مورد این حادثه با کارشناسان اجرای قانون و پزشکی قانونی تماس گرفته است. کاربران انتظار دارند که در روزهای آینده به‌روزرسانی‌های بیشتری را در این رابطه دریافت کنند.

Zendesk همچنین اعتراف کرد که در سال ۲۰۱۳ نیز مورد حمله و هک واقع شده بود، اما در آن زمان این نقض تنها سه کاربر را تحت تأثیر قرار داد.

گفتنی است که سهام شرکت Zendesk روز چهارشنبه پس از افشای این حمله، در حدود ۴ درصد افت پیدا کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0