اینفو گرافیک

توسعه دهنده باج افزار HildaCrypt کلیدهای رمزگشایی را منتشر می‌کند

توسعه دهنده باج افزار HildaCrypt، تصمیم دارد کلیدهای رمزگشایی خصوصی آن را منتشر کند. با استفاده از این کلیدها می‌توان نوعی رمزگشایی ایجاد کرد که به هر قربانی بالقوه امکان می‌دهد تا پرونده‌های خود را به صورت رایگان بازیابی کند.

هنگامی که یک باج افزار یا نوع جدیدی از آن کشف شود، بهتر است محققان در مورد آنها در توییتر اطلاعاتی را منتشر کنند. طی این هفته، یک پژ.هشگر امنیتی، یک نوع جدیدی از باج افزار را کشف و آن را نوع جدیدی از باج افزار STOP معرفی کرده است.

شب گذشته نیز، توسعه دهنده پشتیبان با محقق مذکور تماس گرفت تا به او بگوید که این یک شناسایی نادرست بوده و در واقع نوعی باج افزار HansaCrypt است.

با استفاده از این کلیدها می‌توان نوعی رمزگشایی ایجاد کرد که به هر قربانی بالقوه امکان می‌دهد تا پرونده‌های خود را به صورت رایگان بازیابی کند.

همچنین توسعه دهنده تصمیم گرفت کلیدهای رمزگشایی خصوصی را برای باج افزار نیز منتشر کند.

شب گذشته توسعه دهنده این باج افزار در گفتگویی اذعان داشت که HildaCrypt تنها برای تفریح ساخته شده و “تنها یک کد آموزشی بوده است”.

پس از بحث و گفتگوی بیشتر، توسعه دهنده تصریح كرد كه احتمالاً آنها قصد دارند توسعه و پشتیبانی از این باج افزار را متوقف کرده و در عوض بر روی مشاركت بیشتر مبنی بر تلاش‌های مشروع‌تر جامعه امنیت سایبری متمركز شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0