میلیون‌ها کامپیوتر در سراسر دنیا در معرض آسیب‌پذیری ریموت دسکتاپ قرار دارند

مایکروسافت با انتشار یک به‌روز رسانی در اواسط ماه جاری،‌ آسیب‌پذیری‌های امنیتی موجود در پروتکل دسترسی از راه دور یا  آسیب‌پذیری ریموت دسکتاپ را بر‌طرف کرد. پیش بینی شده که زیان‌های ناشی از این آسیب‌پذیری حتی بیشتر از باج افزار واناکرای باشد، بنابراین لازم است که این آسیب‌پذیری در اسرع وقت برطرف شود. آسیب‌های بالقوه ناشی از این باگ آنقدر جدی است که مایکروسافت حتی برای ویندوز اکس پی، ویستا و ویندوز سرور ۲۰۰۳ نیز وصله‌ امنیتی منتشر کرده است. این اقدام مایکروسافت برای پیشگیری از وقوع حملات هکری در نتیجه این آسیب‌پذیری صورت گرفته است.

آسیب‌پذیری ریموت دسکتاپ

پژوهشگران امنیتی ابزار‌های اسکنی تولید کرده‌اند که قادر است آسیب‌پذیری پروتکل دسترسی از راه دور شبکه را شناسایی کند. در حال حاضر ۷ میلیون دستگاه با ۳۳۸۹ پورت باز شناسایی شده که پروتکل دسترسی از راه دور در همه آنها فعال است. نکته قابل توجه اینجاست که آسیب‌پذیری موجود در این دستگاه‌ها هنوز بر‌طرف نشده است.  در نتیجه وجود این ایراد امنیتی، هکر‌ها قادر خواهند بود با نوشتن یک برنامه ساده مخرب، تمامی این دستگاه‌ها را آلوده کرده و کنترل کامل آنها را به‌دست بگیرند.

در حال حاضر، پژوهشگران متعددی در حال تحقیق روی این آسیب‌پذیری هستند، و برخی از آنها موفق شدند روشی را برای اکسپلویت این آسیب‌پذیری پر‌خطر پیدا کنند. تاکنون دو هفته از زمان انتشار به‌روز رسانی امنیتی مایکروسافت می‌گذرد، اما هنوز تعداد قابل توجهی از دستگاه‌ها این به‌روز رسانی را نصب نکرده‌اند. با توجه به خطرات بالقوه این آسیب‌پذیری، به کاربران توصیه می‌شود که هرچه سریعتر وصله دسترسی از راه دور مایکروسافت را نصب کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.