مقالات

9 فاکتور مهم در انتخاب یک نرم افزار آنتی‌ویروس مناسب

آیا در حال جست‌وجوی و انتخاب آنتی‌ویروس خوب یا بهترین راهکار امنیتی موجود برای گوشی تلفن همراه یا سیستم رایانه ای تان هستید؟ محصولات زیادی در بازار وجود دارد که شاید نمی دانید کدام یک از آنها را باید انتخاب کنید. تنها این را می‌دانید که به یک آنتی‌ویروس نیاز دارید اما نمی‌دانید آنتی‌ویروس مدنظر می بایست چه ویژگی هایی داشته باشد.

همه شرکت‌های امنیتی موجود در بازار، محصول شان را به عنوان یکی از بهترین محصولات امنیتی معرفی کرده و چنین ادعا می‌کنند که نرم افزار آنها کامل‌ترین محصول موجودر در بازار است. بنابراین به چه شرکتی باید اعتماد کنید؟ چگونه باید آنتی‌ویروس مدنظرتان را انتخاب نمایید؟ در این مطلب از فراست به بررسی مهمترین موارد در هنگام انتخاب آنتی‌ویروس خواهیم پرداخت.

 

1. به دنبال یک راهکار امنیتی همه جانبه باشید.

در دهه نود میلادی، داشتن یک محصول امنیتی خوب به معنی داشتن یک نرم افزار آنتی‌ویروس معتبر بر روی رایانه بود. امروزه محصول امنیتی خوب صرفاً دیگر یک آنتی‌ویروس نیست بلکه داشتن قابلیت فایروالی، برخورداری از راهکارهای حفاظتی مناسب در برابر جرائم سایبری هنگام وب گردی، محافظت در برابر باج افزارها، استفاده از VPN برای دور زدن تحریم های اینترنتی و غیره از ویژگی‌های یک محصول امنیتی خوب محسوب می شوند.

در انتخاب آنتی‌ویروس به دنبال یک راهکار امنیتی همه جانبه باشید.

یک محصول امنیتی خوب باید لایه‌های امنیتی متعددی داشته تا بتواند از شما در برابر مخاطرات امنیتی مدرن محافظت کند. آنتی‌ویروس ها در مواجهه با بدافزارها عملکرد خوبی دارند ولی این موضوع بدان معنا نیست که می‌توانند از آلوده شدن سیستم شما به باج افزارها که به مراتب مخرب‌تر از ویروس‌های رایانه ای مرسوم هستند، جلوگیری کنند. به همین دلیل زمانی که شما به دنبال یک بسته امنیتی هستید باید مطمئن شوید که آن محصول، محافظت همه‌جانبه‌ای را به شما ارایه می‌کند.

محافظت همه‌جانبه به معنای ایمنی در برابر انواع تهدیداتی است که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

 • ویروس‌ها: برنامه‌های دارای محتوای مخرب که از مهمترین ویژگی‌های آنها امکان تکثیر و آلوده کردن رایانه ها و دستگاه‌ها است. ویروس‌ها اغلب در یک فایل اجرایی که شما به صورت ناآگاهانه و ناخواسته آن را اجرا می‌کنید، جاسازی شده‌اند. در واقع از این فایل ها به عنوان ابزاری برای انتشار ویروس‌ها استفاده می شود.
 • تروجان ها (اسب های تروا): نرم‌افزارهای مخربی هستند که در پوشش یک نرم‌افزار رایج و مفید شما را فریب می‌دهند تا آنها را دانلود کرده و بر روی رایانه تان اجرا کنید. زمانی که این کار را انجام دهید، تروجان ها در واقع راه را برای ورود سایر انواع مختلف بدافزارها به سیستم تان باز می‌کنند.
 • کرم‌ها: برنامه‌های مخربی هستند که حفره‌های امنیتی و آسیب‌پذیری‌های موجود در سیستم‌ عامل یا نرم‌افزارتان (به عنوان نمونه، مرورگر وب) را شناسایی کرده و از آنها برای آلوده کردن سیستم شما استفاده می‌کنند. برخلاف ویروس‌های رایانه ای کرم‌ها می‌توانند خود به خود تکثیر کرده و منتشر شوند؛ بدون آنکه نیاز باشد یک فایل آلوده را اجرا نمایید.
 • جاسوس‌افزار: برنامه‌های نرم‌افزاری که به منظور جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات شما طراحی شده‌اند. جاسوس‌افزارها سعی می‌کنند خود را از دید شما، سیستم‌ عامل و نرم‌افزارهای امنیتی پنهان کرده و پس از جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز راجع به شما تلاش می‌کنند این اطلاعات را برای سرورهایی که توسط هکرها کنترل می‌شوند، ارسال نمایند.
 • روت کیت (Rootkit): نوعی بدافزار خاص که جهت ایجاد امکان دسترسی از راه دور برای هکرها و کنترل دستگاه‌ها آن هم بدون اطلاع کاربر و مخفی ماندن از دید نرم افزار آنتی‌ویروس نصب شده بر روی سیستم، طراحی شده است. زمانی که هکر به سیستم آلوده به روت کیت دسترسی پیدا کند می‌تواند از راه دور به آن متصل شده، فایل‌هایی را بر روی آن کپی یا اجرا نموده، تنظیمات سیستم‌ عامل را تغییر داده، نرم‌افزارهایی بر روی آن نصب کند (این نرم‌افزارها عموماً انواع دیگری از بدافزارها هستند) و غیره. بنابراین روت کیت ها یک نوع مخفی از بدافزارها هستند. از این رو شناسایی و پاک‌سازی آنها از روی سیستم‌ها به مراتب سخت‌تر از سایر بدافزارها است.
 • باج افزار: برنامه‌های مخربی که به محض آلوده کردن سیستم، کنترل آن را به دست گرفته و فایل‌هایی نظیر عکس‌ها، اسناد و ویدیوهای شما را رمز می‌کنند. آنگاه پیامی را در صفحه رایانه نمایش داده و از شما مقدار قابل ملاحظه‌ای باج برای طراحان خود می‌کنند تا پس از پرداخت مبلغ درخواستی مجدداً بتوانید به فایل‌های خود دسترسی داشته باشید.
 • بدافزارهای تبلیغاتی: برنامه‌های نرم‌افزاری هستند که تبلیغاتی بر روی صفحه‌ نمایش، مرورگر وب یا سایر بخش های سیستم شما نشان می‌دهند. شاید بنا به تعریف، این مورد یک بدافزار نباشد اما بدافزارهای تبلیغاتی تقریباً همواره باعث پایین آمدن کارایی سیستم و روند کار کاربر با آن می‌شوند. آنها همچنین به آلوده شدن سیستم به بدافزار نیز کمک می‌کنند.
 • حملات شبکه ای: زمانی که هکرها تلاش می‌کنند از راه دور کنترل یک سیستم را به دست گیرند می‌توانند آن را به شیوه ایجاد «وقفه» انجام دهند. در این مواقع شما برای متوقف ساختن این حملات نیاز به یک فایروال دارید. یک فایروال خوب باید بتواند علاوه بر ممانعت از اجرای حملات خارج شبکه، ترافیک مشکوکی که از سمت رایانه شما به سمت بیرون شبکه در حال تبادل است را مسدود نماید.
 • مخاطرات وب: مرورگر وب شما باید در برابر بدافزارها به ابزارهای دفاعی مناسب مجهز باشد. از این رو لازم است بسته نرم‌افزاری انتخابی تان یک بخش محافظت در برابر حملات وب نیز داشته باشد تا شما را از ورود به وب‌سایت‌های حاوی محتوای مخرب باز دارد. دست و پنجه نرم کردن با بدافزارها در مرورگر بهتر از حالتی است که بدافزارها وارد سیستم شما شده و بخواهید با آنها مقابله کنید.

یکی از مهمترین شاخصه‌ها در هنگام انتخاب آنتی‌ویروس خوب، قابلیت اعتماد است.

2. یک راهکار امنیتی قابل‌ اعتماد را انتخاب کنید.

یکی از مهمترین شاخصه‌ها در هنگام انتخاب آنتی‌ویروس خوب، قابلیت اعتماد است. یک محصول امنیتی قابل‌ اعتماد باید بتواند:

 • بدون ایجاد هر گونه ناسازگاری با سایر برنامه‌های نصب شده بر روی سیستم شما کار محافظت را به درستی انجام دهد. برای مثال، وقتی نرم افزار آنتی‌ویروسی را بر روی سیستم تان نصب می‌کنید آن نرم‌افزار در ابتدا باید بررسی کند که آیا نرم‌افزار امنیتی مشابهی بر روی رایانه شما نصب است یا خیر؟ در صورتی که وجود داشته باشد، نرم‌افزار باید ابتدا از شما درخواست کند پیش از نصب، نرم‌افزار مشابه را پاک کنید.
 • از ایجاد وقفه ناخواسته در فرایندهای حفاظتی جلوگیری کند. بدافزارهای قدرتمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از نقطه‌ ضعف‌های یک آنتی‌ویروس بهره ببرند. برخی از بدافزارها تلاش می‌کنند نرم افزار آنتی‌ویروسی که بر روی سیستم شما در حال اجرا است، متوقف ساخته و کنترل سیستم را به دست گیرند. یک نرم‌افزار امنیتی قابل‌ اعتماد بایستی همواره از فرایندهایش در برابر وقفه‌های ناخواسته محافظت کند.
 • ماژول های امنیتی در نظر گرفته شده، به روز باشند. یک نرم‌افزار آنتی‌ویروس که از به روز رسانی های قدیمی برای شناسایی بدافزارهای منسوخ شده استفاده می‌کند، محصول ضعیفی است. تهدیدات به طور پیوسته در حال تکامل هستند و این روند گویا هرگز متوقف نخواهد شد. در نتیجه آنتی‌ویروس‌ها نیز باید تکامل یابند. یک آنتی‌ویروس خوب، محصولی است که به شکل منظم و چندین مرتبه در طول روز خود را به‌روزرسانی کند.
 • اسکن‌های امنیتی خودکار: یک راهکار امنیتی قابل‌ اعتماد باید ابزارهایی برای اسکن‌های خودکار بدافزارها در درون نرم‌افزار خود تعبیه کرده باشد. منظور، بسته‌های نرم‌افزاری خودکاری هستند که امکان زمان‌بندی اسکن‌های آنتی‌ویروس را در اختیار شما قرار می دهند. اگر قابلیت اسکن خودکار به صورت منظم درون خود نرم افزار آنتی‌ویروس فعال شده باشد، خیلی بهتر است. چنانچه این اسکن‌ها در زمان بیکار بودن سیستم انجام شوند، قطعاً آن نرم‌افزار امنیتی در این زمینه برتری خواهد داشت.

در زمان انتخاب آنتی‌ویروس، موضوع کارایی را نیز در نظر بگیرید.

3. حواس تان به تأثیرات آن بر کارکرد سیستم باشد.

محصولات امنیتی ذاتاً برنامه‌هایی هستند که منابع پردازشی نسبتاً بالایی برای انجام کارهایشان نیاز دارند. آنها نسبت به برنامه‌هایی نظیر پخش‌کننده موسیقی، منابع سیستمی بیشتری مصرف می‌کنند. با این وجود همه فروشندگان محصولات امنیتی در تلاش هستند تأثیر محصول بر کارایی سیستم را به حداقل برسانند. اگر رایانه شما قوی‌ترین سیستم موجود در بازار نیست، لازم است در زمان انتخاب آنتی‌ویروس، موضوع کارایی را نیز در نظر بگیرید.

یک آنتی‌ویروس خوب می‌بایست:

 • کمترین تأثیر را بر زمان بالا آمدن و راه‌اندازی سیستم داشته باشد. ویندوز شما باید به همان سرعت پیش از نصب آنتی‌ویروس کارش را آغاز کند.
 • تأثیر کمی بر کارایی رایانه شما داشته باشد. اگر یک راهکار امنیتی موجب پایین آمدن کارایی سیستم شما شود، راهکار مؤثری نخواهد بود. این نرم‌افزار بایستی به گونه‌ای از منابع استفاده کند که اثر منفی بر کارکرد سیستم از لحاظ کارایی و پاسخگویی نگذارد.
 • اسکن رایانه برای یافتن بدافزارها را به سرعت انجام دهد. زمانی که صحبت از اسکن رایانه برای یافتن بدافزارها به میان آید، یک آنتی‌ویروس خوب نسبت به همتایان خود اسکن سریع‌تری انجام می‌دهد.

4. استفاده از آن دشوار نباشد.

استفاده از یک محصول امنیتی خوب بایستی برای کاربران دارای معلومات کافی و کاربرانی که از دانش امنیتی اندکی برخوردارند، ساده باشد. به این معنی که:

 • حرکت کردن در آن آسان باشد. بهتر است نرم‌افزار، یک ابزار شهودی برای حرکت میان پنجره‌ها، تب‌ها، منوها و تنظیمات خود برای کاربر فراهم کرده باشد.
 • برای استفاده در دستگاه‌های دارای صفحه‌ نمایش لمسی مناسب باشد. دوره مانیتورهای قدیمی ساده به پایان رسیده است. این روزها تعداد رایانه های مجهز به صفحه‌ نمایش لمسی به سرعت در حال افزایش است. در نتیجه هر روز افراد بیشتری از لمس برای کنترل نحوه کارکرد نرم‌افزار استفاده می‌کنند. یک محصول مناسب باید دکمه‌های بزرگ، انواع سوییچ‌ها، برچسب و سایر امکانات را داشته باشد. به عبارت دیگر المان‌های آن باید قابلیت کنترل به وسیله انگشتان دست را داشته و فقط برای کار با موس طراحی نشده باشد.
 • یادگیری و کار با آن آسان باشد. فارغ از آنکه حرکت میان بخش‌های مختلف نرم‌افزار بایستی ساده باشد، اگر درکی از آیتم‌ها و معنای تنظیمات نداشته باشید این قابلیت دیگر کارایی چندانی نخواهد داشت. گزینه‌های موجود در تنظیمات بایستی توسط کاربر، قابل‌ فهم باشند.
 • راهنمای جامعی داشته و در دسترس کاربر قرار گیرد. درست مانند هر محصول خوب دیگری، یک محصول امنیتی خوب نیز باید راهنماهایی برای استفاده بهتر از آن را در اختیار کاربران قرار دهد. اگر راهنمای کاربری تهیه شده باشد اما شما نتوانید به آن دسترسی داشته باشید، هیچ فایده ای نخواهد داشت.
 • کنترل کامل عملکرد نرم‌افزار را در اختیار کاربر قرار دهد. بسیاری از افراد به دنبال محصولاتی هستند که نیازی به تنظیمات خاصی نداشته باشند. با این وجود برخی از افراد علاقه‌مندند جزئیات عملکرد آنتی‌ویروس را خودشان تنظیم کنند. در این صورت، یک نرم‌افزار امنیتی خوب باید کنترل کامل نرم‌افزار را در اختیار شما قرار دهد.

همه موارد گفته شده، شاخص‌های نسبی هستند چرا که بعضی کاربران، دانش و پیش‌زمینه فنی بیشتری دارند در حالی که برخی افراد چنین نیستند. فارغ از سطح دانش فنی، قابلیت استفاده آسان یک برنامه امنیتی توسط شما یکی از شاخصه‌های ضروری است که حین انتخاب یک محصول امنیتی مناسب باید آن را در نظر بگیرید.

اگر در حوزه امنیت، مبتدی هستید و به دنبال یک محصول بیش از اندازه فنی نیستید؛ به دنبال محصولی باشید که «آن را نصب کرده و محصول، کار خودش را انجام دهد». اگر کاربر متخصصی هستید، احتمالاً به دنبال محصولی می‌گردید که امکان تنظیم جزئیات را در اختیار شما قرار دهد و به عبارتی تنظیمات پیشرفته‌ای را به شما ارایه کند.

 

5. امکان ارایه پشتیبانی داشته باشد.

هیچ‌چیز در این جهان کامل نیست، در نتیجه داشتن امکان تماس برای دریافت کمک در هنگام بروز مشکل بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل خدمات پشتیبانی که دریافت می‌کنید از جمله عواملی هستند که در فرایند تصمیم‌گیری خرید یک نرم‌افزار امنیتی خوب تأثیرگذار است.

آنتی‌ویروسی انتخاب کنید که امکان ارایه پشتیبانی داشته باشد.

یک شرکت ارایه‌دهنده خدمات امنیتی که برنامه‌های امنیتی فوق‌العاده‌ای ارایه می‌دهد اغلب طیف گسترده‌ای از گزینه‌های پشتیبانی را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بنابراین اگر شما مشکلی با محصولات آنها داشته باشید باید بتوانید:

 • ایمیلی به آنها ارسال کرده و در آن مشکلاتی را که با آنتی‌ویروس شان دارید، عنوان کنید.
 • گفتگوی آنلاین با یکی از کارشناسان پشتیبانی آنها داشته باشید.
 • برای دریافت کمک بتوانید با بخش خدمات پشتیبانی آنها تماس تلفنی برقرار نمایید.

6. از ابزارهای جانبی، نهایت استفاده را ببرید.

بسیاری از محصولات امنیتی کامل، ابزارهای زیادی به هسته اصلی نرم‌افزار خود اضافه می‌کنند. این ابزارها کیف گذرواژه‌ها، فضای ذخیره‌سازی رمزنگاری شده بر روی ابر، ابزارهای کنترل والدین و بسیاری از موارد دیگر را شامل می‌شوند. زمانی که به دنبال محصول آنتی‌ویروس مناسب خود می‌گردید نباید این ابزارهای اضافی را به عنوان یک عامل اصلی در انتخاب محصول خوب در نظر بگیرید؛ بلکه زمانی که در حال مقایسه دو محصول امنیتی مشابه هستید می‌توانید از آنها به عنوان امتیاز مثبت یک محصول نسبت به محصول دیگر استفاده کنید.

برای مثال اگر شما مسافر هستید و اغلب رایانه تان را با خود حمل می‌کنید، نیاز به محصول امنیتی دارید که سرویس VPN برای شما فراهم کرده باشد یا به طور مجزا یک سرویس VPN اشتراکی تهیه کنید. این تنها راهی است که به وسیله آن می‌توانید مطمئن باشید زمان اتصال به شبکه‌های بی‌سیم غیرامن نظیر شبکه‌های فرودگاه‌ها، کافی‌شاپ‌ها، مراکز کنفرانس و غیره از شر نفوذگران سایبری در امان خواهید ماند.

از ابزارهای جانبی آنتی ویروس خود، نهایت استفاده را ببرید.

اگر پدر یا مادر هستید و باید بین دو محصول نرم‌افزاری آنتی‌ویروس مشابه تصمیم‌گیری کنید و تنها یکی از آنها دارای ابزار کنترل والدین است احتمالاً باید موردی را انتخاب کنید که از قابلیت کنترل والدین برخوردار می باشد.

زمان خرید یک محصول امنیتی باید بررسی کنید که ابزارهای همراه:

 • مربوط به حوزه امنیت باشند. تصور ما این است که محصول امنیتی که ابزارهای غیرمرتبط رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد، ارزش خرید کردن ندارد. آن ابزارها تنها برای اهداف بازاریابی طراحی شده‌اند.
 • کاربردی باشند. این ابزارهای اضافه که در زمان خرید محصول دریافت می‌کنید بایستی برای شما مفید و کاربردی باشند. نباید این ابزارها تنها نسخه کپی ابزارهایی باشند که در خود ویندوز نیز وجود دارند.
 • آسیبی به امنیت و حریم خصوصی شما وارد نکنند. برخی فروشندگان، ابزارهای همراهی را انتخاب می‌کنند که نه تنها نقشی در بالا بردن امنیت و حفظ حریم خصوصی شما ندارند بلکه به آن آسیب هم می‌زنند. اگر محصول امنیتی مورد نظر، نوار ابزارهای مشکوک، مرورگرهای وب، افزودنی‌های مرورگر یا هر ابزار دیگری داشته باشد که باعث کاهش امنیت و آسیب به حریم خصوصی شما شود بهتر است از آن محصول دوری کنید.
 • نباید هزینه‌های مازاد برای شما ایجاد کند. اگر برای این ابزارها لازم است هزینه‌ای بیش از آنچه برای خود نرم‌افزار پرداخته‌اید؛ بپردازید، این ابزارها ارزش خرید کردن ندارند.

7. اعتبار محصول را در نظر بگیرید.

شاید این مورد اندکی محافظه‌کارانه به نظر برسد و این‌طور برداشت کنید که ما افراد سنتی هستیم و قصد داریم لطفی در حق برندهای مطرح بازار امنیت IT کنیم. این امر حقیقت ندارد و ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که اهداف ما واقعی هستند و باید صادق باشیم؛ اعتبار واقعاً اهمیت دارد! خرید و استفاده از محصول امنیتی یک شرکت که از اعتبار مناسبی در بازار برخوردار است معمولاً انتخاب مطمئن‌تر و امن‌تری نسبت به خرید محصول امنیتی از یک شرکت ناشناس است.

راهکارهای امنیتی خوب با گذشت زمان همچنان باکیفیت باقی می‌مانند. علاوه بر این بسیاری از بدافزارها خود را به جای یک محصول امنیتی جا می‌زنند. زمانی که تصمیم می‌گیرید از یک محصول ناشناخته استفاده کنید شاید در حقیقت مشغول نصب یک ویروس به جای نرم‌افزار آنتی‌ویروس بر روی سیستم تان باشید و این دقیقاً همان چیزی است که قصد داشتید خود را در برابر آن محافظت کنید.

 

8. محصول مورد نظر به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

خوب شاید چنین تصور کنید که تمام شاخص‌های گفته شده خوب و جذاب هستند اما هیچ کدام از آنها به اندازه هزینه یک محصول امنیتی حائز اهمیت نیستند. اغلب افراد معمولاً محصول ارزان‌تر را انتخاب می‌کنند. با وجود اینکه این رویه، در کل یک رویه درست است اما به این معنی نیست که همیشه بهترین روش است.

در خصوص محصولات امنیتی، انتخاب یک محصول ارزان به معنی یافتن راهکار امنیتی است که در کنار برطرف کردن نیازهای شما و ارایه فرایندهای حفاظتی متناسب با خواسته‌تان، قیمت پایینی نیز داشته باشد. این محصول شاید ارزان‌ترین محصول موجود در بازار نباشد. از سوی دیگر، این مطلب را نیز در نظر بگیرید در صورت خرید یک محصول امنیتی ارزان که توان محافظت از فایل‌های شما در برابر باج افزارها را ندارد، چه رخ خواهد داد؟

 

9. مجموعه مطالب فراست را مطالعه کنید چرا که این مطالب برای افزایش آگاهی شما نوشته شده اند.

ما بر این باوریم که شاخص‌هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم مهمترین مواردی هستند که در فرایند انتخاب آنتی‌ویروس مناسب به کمک شما خواهند آمد. ما سال‌های متمادی در مجموعه فراست، بررسی‌های بسیاری در حوزه محصولات امنیتی ارایه کرده‌ایم و از زمان آغاز این مجموعه تاکنون همواره به دنبال پاسخ این پرسش بوده‌ایم که بهترین مطلب امنیتی برای خوانندگان گرامی فراست چیست؟

بعضی راهکارهای امنیتی در حوزه ضدبدافزار عملکرد بهتری نسبت به سایرین دارند، استفاده از آنها آسان تر است، تعدادی از آنها تنظیمات پیشرفته تری ارایه می‌دهند و مواردی از این قبیل. ما در هر یک از این بررسی‌ها کلیه شاخص‌های فوق را پوشش داده و بر اساس آن امتیازی برای هر یک از محصولات امنیتی به دست آورده‌ایم.

 

شما برای انتخاب آنتی‌ویروس مدنظرتان بیشتر بر کدام شاخص‌ها تأکید دارید؟

هر محصول امنیتی، مزایا و معایب خاص خود را دارد و انتخاب یک محصول به عنوان بهترین محصول کار دشواری است. یک محصول امنیتی ممکن است برای شخصی به عنوان یک فرد مبتدی مناسب باشد در حالی که برای یک فرد حرفه‌ای احتمال دارد محصول دیگری کارایی لازم را داشته باشد. شاخص‌های بالا در کنار بررسی‌های امنیتی ما شما را در انتخاب آنتی‌ویروس متناسب با نیازمندی‌هایتان یاری خواهند کرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
 • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
0