خبرگزارش‌ها

هکر‌های چینی سیستم‌های مخابراتی مشهور جهان را مورد حمله قرار دادند

به گزارش وال‌استریت جورنال، هکر‌ها به منظور تجسس تعداد خاصی از کاربران، شبکه‌های تلفن همراه در سراسر جهان را هدف حمله قرار دادند.

اطلاعات مربوط به تماس‌های تلفنی و داده های شخصی میلیون‌ها مشتری در نتیجه فعالیت‌ گروه‌های هکری علیه ارایه دهندگان خدمات مخابراتی، در معرض خطر قرار گرفته است.

این رخنه امنیتی که گفته می‌شود چندین شرکت مخابراتی معتبر و مشهور را هدف قرار داده،‌ توسط پژوهشگران شرکت Cybereason شناسایی شد. به دلایل امنیتی، هنوز اطلاعاتی در رابطه با نام این شرکت‌ها منتشر نشده است.

احتمال می‌رود گروه هکری APT10 که توسط دولت چین پشتیبانی می‌شود پشت این حملات باشد.

این مهاجمان به شبکه سلولی دست کم ۱۰ سیستم مخابراتی نفوذ کرده و به کلمه عبور، اطلاعات شخصی از جمله، داده‌های صورتحساب، سوابق تماس، سرورهای پست الکترونیکی و موقعیت جغرافیایی مشتریان دسترسی پیدا کرده‌اند.

طبق اظهارات یکی از بنیان‌گذاران Cybereason، ارتباطات سلولی جزو زیرساخت‌های حیاتی هستند، در نتیجه، داده‌های به سرقت رفته توسط هکر‌ها می‌تواند مشکل ساز باشد. وی در ادامه افزود، از آنجایی که این گروه هکری مورد حمایت دولت چین است، برای رسیدن به هدفش بسیار مصمم خواهد بود.

این احتمال وجود دارد که هکر‌ها داده‌های مربوط به عوامل اطلاعاتی خارجی، سیاستمداران، نامزدهای مخالف در انتخابات و یا حتی مراکز اجرای قانون را نیز جمع آوری کنند.

شرکت Cybereason با بررسی دوباره روند حملات این مهاجمان تصور می‌کند که این گروه از سال ۲۰۱۷ فعال خود را به صورت جدی آغاز کرده است، و در ادامه به شرکت‌های مخابراتی توصیه می‌کند که برای امنیت دیجیتال زیرساخت‌های خود، اقدامات احتیاطی لازم را در دستر کار قرار دهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 8 =

0
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.