خبر

بد‌افزار 15 ساله‌ای که همچنان برای حملات فیشینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد

بد‌افزار MyDoom ،‌ اولین بار در سال 2004 فعالیت خود را آغاز کرد و هنوز هم یکی از سریع‌ترین و مخرب‌ترین ویروس کامپیوتری به‌شمار می‌رود. این بدافزار مخرب و قدیمی حدود 15 سال پیش منجرب به خسارتی برابر با 38 میلیارد دلار شده بود.

این بد‌افزار لیستی از آدرس‌های ایمیل را از کامپیوتر‌های آلوده استخراج کرده و با ارسال نسخه جدیدی از خود در قالب یک پیوست مخرب، وارد ایمیل قربانیان می‌شود. چنانچه پیوست باز شود، این فرآیند دائماً تکرار شده و MyDoom قربانیان بیشتری خواهد گرفت. بد‌افزار با ورود به کامپیوتر‌های هدف، حمله DDoS (سرازیر کردن تقاضاهای زیاد به یک سرور) را اجرا می‌کند.

نخستین فعالیت خرابکارانه بد‌افزار MyDoom در مرداد ماه سال 2004 اتفاق افتاد که طی آن گوگل برای مدتی دچار اختلال شد و کاربران برای جستجو دچار مشکل شدند. عملکرد سایر موتور‌های جستجوگر از جمله یاهو و آلتا ویستا نیز در نتیجه فعالیت این بد‌افزار با کُندی رو‌به‌رو شد.

طبق برآورد‌ها، یک درصد از تمام ایمیل‌های ارسال شده در سال 2019، حاوی بد‌افزار MyDoom بوده‌اند.

یادگیری سطوح ابتدایی بهداشت فضای مجازی، می‌تواند بهترین راهکار برای جلوگیری از گسترش و پیشرفت این دست ایمیل‌ها باشد. برای مثال،‌ شناسایی فایل‌های مشکوک و تمیز دادن ایمیل‌های عجیب و غیر‌عادی از جمله روش‌هایی است که می‌تواند در این راه به شما کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0