آسیب‌پذیری‌هاخبر

افشای شماره‌‌های تماس معترضان هنگ کنگی از طریق تلگرام

تلگرام، به عنوان یک پلتفرم پیام رسان امن، توسط مبارزان طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ به عنوان ابزاری برای دور نگه داشتن ارتباطات از چشمان کنجکاو مقامات چینی استفاده می‌شود.

تلگرام از سال ۲۰۱۵ در این کشور ممنوع شده است، اما کاربران راه حلی پیدا کرده‌اند. متأسفانه، یک مسئله فنی خطرناک و جدید در گروه‌های تلگرامی بوجود آمده است که می‌تواند شماره تلفن‌ها را فاش کند. معترضین ادعا می‌کنند که این امر در حال حاضر آژانس‌های دولتی را قادر ساخته است که افراد معترض را شناسایی و هدف قرار دهند.

این مشکل خاص، محتوای پیام‌های خصوصی را باز نمی‌کند و تنها شامل گروه‌های ساخته شده در این پیام رسان می‌شود. بروز چنین مشکلی نشان می‌دهد که در صورت دسترسی مقامات دولتی به یک پلتفرم امن، چه اتفاقاتی برای حریم خصوصی شهروندان رخ خواهد داد. این مساله لزوم بکارگیری رمزنگاری کاربر به کاربر (end-to-end encryption) را نشان می‌دهد.

یک مهندس نرم‌افزار چینی با پست یک توییت و مخاطب قرار دادن تلگرام، مسئولان شرکت را در رابطه با وجود این آسیب‌پذیری مطلع کرد.

به گفته یک کارشناس امنیتی، حریم خصوصی شماره تلفن‌هایی که توسط تلگرام (مانند سایر برنامه‌های پیام‌رسان من) به عنوان شناسه ورود استفاده می‌شود، همیشه مساله ساز بوده است.

در حال حاضر هیچ راه حلی برای معترضین وجود ندارد، جز اینکه از سیم کارت‌های اعتباری و یا یکبار مصرف (که در برخی از کشور‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد) استفاده کنند تا امکان ردیابی آنها از بین برود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 11 =

0
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.