افزایش شمار حملات فیشینگ به جنوب شرقی آسیا

کشف بیش از 14 میلیون تلاش فیشینگ در جنوب شرقی آسیا

آمارهای اخیر جمع آوری شده توسط کسپرسکی نشان می‌دهد آسیای جنوب شرقی همچنان جزو یکی از اهداف مهم مجرمان سایبری است که سعی در آلوده کردن شبکه‌ها و دستگاه‌ها از طریق ساده ترین و در عین حال مؤثرترین ترفند بنام فیشینگ دارند. شرکت امنیت سایبری جهانی در شش ماه اول سال ۲۰۱۹ در مجموع ۱۴ میلیون تلاش فیشینگ را علیه کاربران اینترنت در منطقه شناسایی کرده است.

به گفته کسپرسکی بیشترین تلاش هکر‌ها برای هدایت کاربرانش به وب‌سایت‌های فیشینگ در نیمه اول سال ۲۰۱۹ مربوط به ویتنام، مالزی و اندونزی بوده است.

آمار حملات فیشینگ کسپرسکی برای نیمه اول سال ۲۰۱۹، نشان می‌دهد که فیلیپین بیشترین درصد قربانیان فیشینگ را با ۱۷.۳% به خود اختصاص داده است. این آمار در مقایسه با داده‌های مربوط به مدت مشابه سال گذشته، ۶۵.۵۶% رشد داشته است.

مالزی با داشتن ۱۵.۸۲۹٪ کاربر آلوده به حمله فیشینگ، در جایگاه دوم قرار دارد. علاوه بر این، اندونزی با ۱۴.۳۱۶٪ تایلند با ۱۱.۹۷۲٪ در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

طی این حملات فیشینگ مجرمان سایبری سعی می‌کنند کاربران کسپرسکی را به بازدید از وب‌سایت‌های کلاهبرداری هدایت کرده و اطلاعات شخصی آنها را به سرقت ببرند. در این نوع از کلاهبرداری، مهاجمان به دنبال اعتبارات کاربر هستند که شماره کارت اعتباری و رمز عبور حساب‌های بانکی و سایر برنامه‌های مالی را شامل می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0