خبر

یافتن دوستان و دستگاه آیفون با استفاده از برنامه Find My

شما می توانید از برنامه ادغام شده اپل در iOS 13 استفاده کنید تا آنچه را که دوست دارید پیدا کنید.

 

اپل Find My iPhone و Find My Friends را در یک برنامه ادغام کرده است. این برنامه، که اکنون اپل آن را Find My می‌نامد، ظاهر جدیدی دارد اما به همان روش قبلی کار می‌کند. بنابراین اگر خدایی ناکرده، آیفون 11 یا آیفون 11 پُرو شما گم شود، باز هم می‌توانید با استفاده از حساب iCloud‌تان، آن را ردیابی کنید.

برنامه Find My در iOS 13 و iPadOS گنجانده شده است، بنابراین برای بارگیری آن نیازی نیست که کار خاصی انجام دهید. تنها کافی است دستگاه iOS خود را به‌روزرسانی کرده و این دو برنامه را که در یک برنامه ادغام شده‌اند، مشاهده کنید.

برنامه Find My دارای سه نوار است:

  1.  افراد (People)
  2. دستگاه‌ها (Devices)
  3. من (Me)

برگه People

برگه People، جایی است که هر یک از مخاطبین قبلی شما در برنامه Find My Friends، از جمله هر شخصی که در گروه اشتراک گذاری خانوادگی اپل‌تان وجود داشته، پیدا خواهید کرد. بیشتر این صفحه از یک نقشه تشکیل شده و لیستی از مخاطبین شما در زیر آن قرار دارد. برای بزرگنمایی در موقعیت مکانی آنها، روی یک مخاطب ضربه بزنید و گزینه‌هایی مانند یافتن مسیر به سوی آنها یا ایجاد یک اعلان را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: روش‌های هوشمندانه هکر‌ها برای استخراج اطلاعات کاربران آیفون

اگر بخواهید بدانید یک دوست چه زمانی به مکانی رفته یا از آن خارج می‌شود، اعلان‌ها می‌توانند مفید واقع شوند و این در حالی است که پیش از iOS 13، مخاطبین شما هنگام ایجاد یک اعلان از آن اطلاعی نداشتند. حال با ویژگی جدید در iOS 13، هر زمان که اعلانی راجع به موقعیت مکانی آنها ایجاد کنید، مخاطبین شما هشداری در رابطه با آن دریافت می‌کنند و شما بدون اطلاع از آنها دیگر در مورد مکانشان آگاهی نخواهید داشت (که این می‌تواند ویژگی بسیار مطلوبی باشد).

برگه Device

در برگه Devices، تمام دستگاه‌های اپل وارد شده به حساب iCloud شما و همچنین هر دستگاهی که به گروه Sharing Family شما وصل شده باشد، لیست همسر یا والدین یا فرزندانتان نشان داده می‌شود. می‌توانید همه آنها را روی نقشه مشاهده کنید، یا برای دریافت اطلاعات، بر روی یک دستگاه جداگانه ضربه بزنید.

بیشتر بخوانید: اقدامات ضروری هنگام سرقت تلفن همراه

برگه Me

برگه Me جایی است که شما می‌توانید گزینه‌هایی را برای متوقف کردن اشتراک موقعیت مکانی خود با دوستان‌تان، ویرایش نام مکان‌ها و روشن یا خاموش کردن درخواست دوستان پیدا کنید.

قابل توجه ترین ویژگی جدید در برنامه Find My این است که چگونه دستگاه اپل گم شده را حتی اگر خاموش باشد پیدا می‌کند. اپل درباره نحوه عملکرد این ویژگی جدید اطلاعاتی ارایه نکرده است، اما می‌دانیم تا زمانی که دستگاه گم شده شما روشن باشد، می‌توان آن را توسط نزدیک ترین دستگاه‎‌های اپل پیدا کرد، حتی اگر سارق آن، تمام راه‌های اتصال به اینترنت را خاموش کرده باشد.

بیشتر بخوانید: شناسایی ۱۰ روش برای نفوذ به آیفون

با استفاده از سیگنال بلوتوث دستگاه گم شده‌تان، آیفون‌های اطراف، مکان دقیق وسیله گم شده را به اپل گزارش می‌کنند. پس از آن، از جایی که دستگاه در آن قرار دارد هشداری دریافت خواهید کرد.

این بدان معناست که اگر آی‌پدخود را در فرودگاه بگذارید، شخصی که iOS 13 در آیفون خود نصب کرده است می‌تواند به سادگی از کنار آی‌پد گمشده شما رد شده و تلفن همراه آنها سیگنال بلوتوث آی‌پد شما را به عنوان یک وسیله گمشده تشخیص دهد، سپس از مکان این آی‌پد برای شما هشداری ارسال کند.

اپل در واقع تمام سخت افزارهای خود را به بخش‌های جستجوی ناشناس تبدیل کرده و این قابلیت بسیار جالبی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0