خبر

بدافزار CStealer: تروجان سرقت‌کننده رمز‌عبور در مرورگر گوگل کروم

تروجان جدیدی برای سیستم عامل ویندوز پیدا شده است که رمزهای عبور ذخیره شده در مرورگر کروم را به سرقت می‌برد. این بدافزار از یک ارتباط راه دور با پایگاه داده MongoDB برای ذخیره اطلاعات سرقتی استفاده می‌کند که از ویژگی­‌های منحصر به فرد آن است.
این تروجان که با نام CStealer شناخته می‌­شود، مانند سایر نسخه‌های تروجانی که برای سرقت اطلاعات طراحی شده‌اند، هدف از ایجاد آن به دست آوردن اطلاعات محرمانه از بخش مدیریت رمز عبور مرورگر کروم برای ورود به سیستم­‌های کاربران است.

بدافزار CStealer

هدف قرار دادن رمزهای عبور ذخیره شده در مرورگر کروم

پس از شناسایی این تروجان و تحلیل آن، اطلاعات جالبی به دست آمده است.
این بدافزار به جای جمع‌­آوری رمزهای عبور در یک فایل و ارسال آن به سرور فرماندهی و کنترل تحت نظارت مهاجم، مستقیماً به پایگاه داده MongoDB متصل شده و اطلاعات سرقت شده را در آنجا ذخیره می‌کند.
همچنین این بدافزار برای ذخیره‌سازی اطلاعات در پایگاه داده، اطلاعات ورود به MongoDB را درون کد منبع خود قرار داده است و از درایور  C MongoDB به عنوان کتابخانه کلاینت جهت برقراری ارتباط با پایگاه داده استفاده می‌کند.

بدافزار CStealer

این روش با آزمایشی که بر روی بدافزار انجام گرفت، مشخص شده است. همان‌طور که در عکس زیر مشاهده می­کنید، بدافزار CStealer از نرم افزار  Wireshark نیز در زمان سرقت رمزهای عبور استفاده کرده است. در این هنگام، بدافزار از راه دور به پایگاه داده MongoDB متصل شده و اطلاعات را در آنجا ذخیره می‌کند تا در آینده حمله کنندگان بتوانند آن را بازیابی کنند.

بدافزار CStealer

ترافیک شبکه

این روش نه تنها به هدف نهایی خود که همان سرقت کلمه­‌های عبور کاربران است، دست می‌یابد بلکه دروازه‌ای را هم به منظور دسترسی به اطلاعات محرمانه آنها برای سایر مهاجمان می‌گشاید.
هر شخصی، از نیروهای قانونی گرفته تا محققان یا سایر افراد خرابکار می‌تواند این بدافزار را تجزیه و تحلیل کند، اطلاعات ورود جاسازی شده در کد منبع آن را بازیابی کرده و از آنها برای دسترسی به اطلاعات سرقتی استفاده کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0