خبر

نگرانی80 درصدی مردم چین، از نشت داده سیستم‌های تشخیص چهره

جعل، کلاهبرداری و نشت داده سیستم‌های تشخیص چهره، تبدیل به یک نگرانی بزرگ برای بیشتر افراد شده است.
بر اساس گزارشی که به تازگی نتایج آن منتشر شده است، مردم چین نسبت به تشخیص چهره‌شان ابراز نگرانی شدیدی کرده‌اند. در نظرسنجی‌های انجام شده در ماه‌های اکتبر و نوامبر، در خصوص عملکرد دوربین‌های تشخیص چهره پرسش‌هایی از مخاطبان مطرح شد.
در هفته گذشته، مرکز تحقیقات محافظت از اطلاعات شخصی Nandu نتایج این نظرسنجی را در روزنامه Southern Metropolis Daily منتشر کرد. بزرگترین مشکل در این گزارش، نشت و رخنه در داده‌ها است. از میان پاسخ‌دهندگان، حدود 80% آنها از نشت داده‌های تشخیص چهره و 65% از جعل هویت‌شان ابراز نگرانی کرده‌اند. حدود نیمی از آنها نیز نگران کلاهبرداری و انجام سرقت با این اطلاعات هستند.
طبق تحقیق انجام شده توسط Comparitech در زمینه جمع‌آوری، ذخیره و استفاده از داده‌های زیست‌سنجی، کشور چین بدترین عملکرد را در طول سال‌های اخیر داشته و با پرونده‌های بسیاری در خصوص نشت داده‌های خصوصی شهروندانش روبرو است. در یکی از موردهای اخیر، یک سازمان رسانه‌ای محلی 5000 عکس چهره پیدا کرد که به صورت آنلاین بوده و به مبلغ بیش از 3 میلیون دلار به فروش می‌رسید. گروهی از شرکت‌های فنی چینی که توسط شرکتی ابرقدرت در هوش مصنوعی به نام SenseTime هدایت می‌شوند هم اخیراً اطلاعیه‌ای منتشر کرده‌اند که در متن آن از تشکیل یک کارگروه برای ایجاد استانداردهای تشخیص چهره خبر داده شده است.
با وجود این نگرانی‌ها، همچنان بسیاری از پاسخ‌دهندگان از راحتی فناوری تشخیص چهره سخن گفته‌اند و کمتر از 44% از آنها خواستار محدود شدن این فناوری هستند. 83% از آنها نیز خواستار ایجاد کنترل بیشتر، از جمله ایجاد قابلیت حذف بر روی داده‌هایشان هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هجده =

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0