خبر

ایجاد مرکز مقابله با جرایم سایبری در اسکاتلند

پلیس اسکاتلند در نظر دارد به منظور مبارزه با جرایم آنلاین از جمله سوءاستفاده جنسی از کودکان، کلاهبرداری و اشتراک گذاری عکس های غیراخلاقی، یک مرکز امنیت سایبری ایجاد کند.

در این مرکز، صد و پنجاه کارشناس متخصص مشغول به فعالیت خواهند شد. از زمانی که این مرکز فعالیت خود را شروع کند، صد افسر پلیس و کارمندانی که سابقه کار مرتبط با جرایم اینترنتی دارند، همکاری خود را آغاز کرده و در ماه های آتی نیز پنجاه نفر دیگر به آنها خواهند پیوست.

معاون رئیس پلیس اسکاتلند معتقد است از آنجا که روش های هکرها برای انجام جرایم سایبری همواره در حال تغییر است، پس راهکارهای مقابله با آنها نیز باید به صورت مرتب و پی در پی تغییر کند. همچنین فضای مجازی و آنلاین، هر روز بخش بزرگی از حوادث پلیسی را نسبت به گذشته به خود اختصاص می دهد که نیازمند حضور جدی و نظارت فراگیر پلیس در این محیط است.

وی اظهار کرده همان گونه که امنیت مردم در محیط های عمومی از اهمیت زیادی برای پلیس برخوردار است، کاربران اسکاتلندی هم باید در حفظ امنیت رایانه ها و تلفن های هوشمند، به خصوص گروه خردسالان و کودکان کوشا باشند.

یک متخصص امنیت سایبری معتقد است همان گونه که جرایم سایبری و اینترنتی با سرعت بسیار بالایی در حال افزایش هستند بنابراین پلیس هم می بایست برای مقابله با آنها و جلوگیری از خطر از دست رفتن و نشت اطلاعات شهروندان اقدام های لازم را انجام دهد.

لازم به ذکر است با شیوع ویروس کرونا در سطح جهان، جرایم سایبری افزایش بسیار چشم گیری یافته است. از این رو نهادهای نظارتی و امنیتی لازم است به منظور کاهش سطح جرایم آنلاین در فضای مجازی و مقابله با نفوذگران سایبری تدابیر لازم را به کار گیرند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0