خبر

انتساب معاون جدید پلیس لندن برای رسیدگی به جرایم سایبری

“McLaren” به عنوان معاون جدید پلیس شهر لندن انتخاب و مسئولیت اصلی او رسیدگی به جرایم سایبری و اقتصادی است. وی پیش از این در پلیس اسکاتلند مسئول رسیدگی به جرایم سازمان یافته، مقابله با تروریسم و امور اطلاعاتی بوده است.

McLaren می‌گوید: «از این که موفق به پیوستن به چنین تیم بااستعداد و متشکل از افرادی شده ام که در زمینه پیشگیری و شناسایی جرایم سایبری و اقتصادی پیشگام هستند، به خودم افتخار می‌کنم و آماده همکاری با آنها برای حفاظت از شهروندان در برابر تهدیدات سایبری هستم». او همچنین گفته است: «جرایم سایبری و کلاهبرداری، جزو تهدیدهایی هستند که همواره قوی‌تر شده و شدت می‌گیرند. این موضوع به ویژه پس از شیوع بیماری کرونا که بسیاری از مردم ملزم به ماندن در خانه و استفاده از فناوری­‌ها برای انجام کارهایشان هستند، کاملاً مشهود است. متأسفانه مجرمان هم از این شرایط سوءاستفاده کرده و اغلب سعی می کنند آسیب‌پذیرترین افراد جامعه را هدف بگیرند. از این رو، وظیفه ما متوقف کردن فعالیت های مجرمانه آنها است».

این انتساب پس از این که پلیس شهر لندن اعلام کرده بود قرار است یک سمت معاونت جدید برای نظارت بر مسئولیت‌های روزافزون بخش جرایم سایبری NPCC (شورای رؤسای پلیس ملی انگلستان[۱]) ایجاد کند، صورت گرفته است. Ian Dyson معاون پلیس شهر لندن اعلام کرده که حفاظت از سازمان‌ها و افراد در برابر فعالیت‌های کلاهبرداران از جمله مجرمان سایبری یکی از اولویت‌های اصلی پلیس لندن است و بدون شک، «معاون جدید، McLaren برای رسیدن به موفقیت در این زمینه به ما کمک خواهد کرد».

[۱] National Police Chiefs’ Council

 

منبع: infosecurity-magazine

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

0
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.