خبر

اشکال نرم‌افزاری نسخه تازه به‌روز شده ویندوز ۱۰

باگی که فایل‌های کاربران را خود‌به‌خود پاک می‌کند

بعد از شکایت برخی از کاربران مبنی بر ناپدید شدن فایل‌هایشان، مایکروسافت آخرین به‌روز رسانی ویندوز ۱۰ را از دسترس خارج کرد. این‌بار اتفاقات متعددی بعد از انتشار پچ‌های همیشگی و نسخه به‌روز شده ویندوز ۱۰ بوجود آمد که در نتیجه آن مشکلاتی برای تعدادی از کاربران بوجود آمد.

نارضایتی کاربران از ویندوز ۸ باعث شد تا مایکروسافت تغییرات زیادی را در ویندوز ۱۰ اعمال کند. اما با وجود تغییرات ایجاد شده در ویندوز ۱۰، اشکال نرم‌افزاری جدیدی در آن مشاهده شده که در اثر آن فایل‌ها و برخی اطلاعات کاربران به‌طور خودکار از سیستم‌‌شان آنها پاک می‌شود.

اوایل امسال مایکروسافت نسخه به‌روز شده ویندوز ۱۰ را به دلیل خطای صفحه آبی Blue Screen of Death و مشکلات مربوط به دسکتاپ و کروم، با تاخیر منتشر کرد.  حالا مایکروسافت با این سوال رو‌به‌رو شده است که چرا نسخه‌های به‌روز شده ویندوز انقدر دچار مشکل هستند و شرکت ویندوز‌های معیوب را از سایرین جدا نمی‌کند.

هنوز مشخص نیست که چه تعداد از کاربران تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته‌اند، اما همین خبر کافی است تا این شرکت به‌روز رسانی جدید را از دسترس بردارد.

مایکروسافت هنوز علت دقیق بوجود آمد این باگ در ویندوز ۱۰ را منتشر نکرده است. به گفته یکی از مقامات ارشد شرکت مایکروسافت، کاربران در صورت بروز چنین مشکلی در سیستم‌شان می‌توانند با خط پشتیبانی مایکروسافت تماس گرفته و مشکل‌ خود را با کارشناسان در میان بگذارند. انتظار می‌رود که مایکروسافت برای جلوگیری از خطا‌های نرم‌افزاری از این دست، بیش از گذشته به نظرات و انتقادات مشتریانش گوش دهد.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا