روند رو به رشد فعالیت سارقان ارز‌های دیجیتال تا سال ۲۰۱۹

یک شرکت روسی اعلام کرد که طی دو سال اخیر حدود 882 میلیون دلار از صرافی‌های ارز‌های دیجیتال به‌ سرقت رفته است

یک شرکت امنیت سایبری روسی به نام Group-IB طی تحقیقی اعلام کرد که هکر‌ها در طول تقریباً دو سال، بیش از ۸۸۳ میلیون دلار از صرافی‌های ارز‌های دیجیتال به‌ سرقت بردند.

این شرکت همچنین اضافه کرد که احتمال دارد در سال ۲۰۱۹، بر تعداد سرقت‌‌های ارز‌های دیجیتال افزوده شود. این رشد ناشی از تمرکز بیشتر هکر‌های حرفه‌ای از جمله Lazarus ،MoneyTaker و Coblat روی صرافی‌های ارز‌های دیجیتال و ICOها بوده است.

به گفته شرکت Group-IB، هکر‌ها از روش‌های متفاوتی برای حمله به صرافی‌ها استفاده می‌کنند. برخی از موثر‌ترین روش‌ها استفاده از ایمیل‌های فیشینگ و نصب بد‌افزار است.

اخیراً، یک تامین‌کننده مبتنی بر ارز‌های دیجیتال و بلاک‌چین به نام CipherTrace، گزارشی مشابه منتشر و اعلام کرد که رقم به‌سرقت رفته، تا به حال نزدیک به ۱ میلیارد دلار بوده است. به اعتقاد CipherTrace، تعداد سارقین ارز‌های دیجیتال در سال ۲۰۱۸ به شکل باور‌نکردنی افزایش پیدا خواهند کرد.

یکی از بزرگ‌ترین دزدی‌های ارز‌های دیجیتال زمانی اتفاق افتاد که صرافی ژاپنی Coincheck، حدود ۵۲۳ میلیون NEM از دست داد. در ادامه، صرافی کره‌ای Coinrail نیز با حملات مشابهی از سوی هکر‌ها رو‌به‌رو شد. به نظر می‌رسد پلتفرم‌های آسیایی معاملات ارز‌های دیجیتال، بیشترین آسیب را از حملات هکر‌ها دیده باشند و علت آن نیز استفاده از کیف پول‌های دیجیتالی نا‌امن است.

سال ۲۰۱۸، سالی برای آزمون صرافی‌های ارز‌های دیجیتال بوده است. در چنین شرایطی و با توجه به طبیعت غیر‌قابل شناسایی معاملات ارز‌های دیجیتال و عدم به‌کارگیری سیستم‌های امنیتی کافی، هکر‌ها به‌راحتی به نفوذ خود در صنعت ارز‌های دیجیتال ادامه خواهند داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.