خبر

روند رو به رشد فعالیت سارقان ارز‌های دیجیتال تا سال 2019

یک شرکت روسی اعلام کرد که طی دو سال اخیر حدود 882 میلیون دلار از صرافی‌های ارز‌های دیجیتال به‌ سرقت رفته است

یک شرکت امنیت سایبری روسی به نام Group-IB طی تحقیقی اعلام کرد که هکر‌ها در طول تقریباً دو سال، بیش از 883 میلیون دلار از صرافی‌های ارز‌های دیجیتال به‌ سرقت بردند.

این شرکت همچنین اضافه کرد که احتمال دارد در سال 2019، بر تعداد سرقت‌‌های ارز‌های دیجیتال افزوده شود. این رشد ناشی از تمرکز بیشتر هکر‌های حرفه‌ای از جمله Lazarus ،MoneyTaker و Coblat روی صرافی‌های ارز‌های دیجیتال و ICOها بوده است.

به گفته شرکت Group-IB، هکر‌ها از روش‌های متفاوتی برای حمله به صرافی‌ها استفاده می‌کنند. برخی از موثر‌ترین روش‌ها استفاده از ایمیل‌های فیشینگ و نصب بد‌افزار است.

اخیراً، یک تامین‌کننده مبتنی بر ارز‌های دیجیتال و بلاک‌چین به نام CipherTrace، گزارشی مشابه منتشر و اعلام کرد که رقم به‌سرقت رفته، تا به حال نزدیک به 1 میلیارد دلار بوده است. به اعتقاد CipherTrace، تعداد سارقین ارز‌های دیجیتال در سال 2018 به شکل باور‌نکردنی افزایش پیدا خواهند کرد.

یکی از بزرگ‌ترین دزدی‌های ارز‌های دیجیتال زمانی اتفاق افتاد که صرافی ژاپنی Coincheck، حدود 523 میلیون NEM از دست داد. در ادامه، صرافی کره‌ای Coinrail نیز با حملات مشابهی از سوی هکر‌ها رو‌به‌رو شد. به نظر می‌رسد پلتفرم‌های آسیایی معاملات ارز‌های دیجیتال، بیشترین آسیب را از حملات هکر‌ها دیده باشند و علت آن نیز استفاده از کیف پول‌های دیجیتالی نا‌امن است.

سال 2018، سالی برای آزمون صرافی‌های ارز‌های دیجیتال بوده است. در چنین شرایطی و با توجه به طبیعت غیر‌قابل شناسایی معاملات ارز‌های دیجیتال و عدم به‌کارگیری سیستم‌های امنیتی کافی، هکر‌ها به‌راحتی به نفوذ خود در صنعت ارز‌های دیجیتال ادامه خواهند داد.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *