خبر

باج‌افزاری که از طریق خدمات پرداخت وی‌چت از قربانیانش اخاذی می‌کند

یک باج‌افزار جدید که با مسدود کردن فایل‌های قربانیان از آن‌ها 110 یوان (معادل 16 دلار) باج می‌گیرد، کامپیوتر‌های شخصی بیش از 20.000 کاربر چینی را مورد حمله قرار داده است.

این باج‌افزار، تنها شبکه اینترنتی چین را هدف قرار داده و کاربران سایر نقاط دنیا از خطر آن در امان هستند. علت این است که گروه/شخص پشت این تهدید به‌طور اختصاصی از اپلیکیشن‌های چینی و وب‌سایت‌ها و فوروم‌های محلی برای انتشار این باج‌افزار استفاده می‌‌کند. همچنین، هکر‌های سازنده این با‌ج‌افزار از طریق خدمات پرداخت وی‌چت (WeChat) که یک اپلیکیشن چینی است، از قربانیان باج‌ گیری می‌کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که کاربران پس از نصب چندین اپلیکیشن ساخت چین و به‌خصوص اپلیکیشنی به نام Account Operation V3.1، مورد حمله این باج‌افزار قرار گرفتند.

کارشناسان پس بررسی نحوه عملکرد این حملات اظهار کردند که این باج‌افزار علاوه بر رمز‌گذاری فایل‌ها، اطلاعات مربوط به چند سرویس خدمات‌رسان آنلاین چینی را هم مورد سرقت قرار می‌دهد.

با توجه به سابقه پلیس چین در پیگیری پرداخت‌های مربوط به وی‌چت و دستگیری هکر‌های سازنده باج‌افزار‌هایی از این دست، قربانیان از دولت این کشور انتظار دارند که مورد پیش آمده را بررسی کرده و مجرمانی که عامل بوجود آمدن چنین حملاتی بودند را شناسایی کند.

طبق گزارش یک شرکت امنیت سایبری چینی، این باج‌افزار در طول 9 ماه اول سال تا به ‌حال، بیش از دو میلیون کامپیوتر را آلوده کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0