خبرگزارش‌ها

اشکال در پیکر‌بندی سرور عامل از کار افتادن فیس‌بوک بوده است

طی چند روز گذشته، فیس‌بوک و محصولات آن ازجمله اینستاگرام و واتس اپ، دچار یک مشکل جدی شدند. کاربران فیس‌بوک در سراسر جهان گزارش دادند که برای ورود به فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس اپ دچار مشکل شده‌اند و نمی‌توانند مطلبی ارسال کنند. فیس‌بوک با پست پیامی، اختلال و قطع خدمات این شبکه اجتماعی را تصدیق کرد، اگر چه این حادثه به DDoS مربوط نبوده، با این وجود، هنوز دلایل مشخصی برای بوجود آمدن این مشکل ارائه نشده است.

رولند دابینز (Roland Dobbins) مهندس ارشد کمپانی مدیریت امنیت شبکه Netscout، معتقد است که احتمال دارد از کار افتادن این شبکه اجتماعی ناشی از خطای مسیریابی BGP بوده باشد.

با این حال، شرکت نظارت ابری ThousandEyes بر این باور است: “امکان اینکه عاملی درونی باعث این رخ داد شده باشد بیشتر از وجود اشکال در شبکه یا توزیع اینترنت بوده است، به عنوان مثال، تا به حال شاهد ۵۰۰ خطای سرور داخلی از فیس‌بوک بودیم. با توجه به تغییرات مداوم و گسترده‌ای  که این تامین‌کنندگان در برنامه‌ها و زیرساخت‌های خود ایجاد می‌کنند، گاهی اوقات دریافت چنین نتایجی حتی برای غول شبکه‌های اجتماعی، اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

فیس‌بوک با ارسال توییتی علت از کار افتادن فیس‌بوک را ناشی از تغییر در پیکر‌بندی سرور اعلام کرد، و در ادامه از بر‌طرف شدن مشکل خبر داد.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

0
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.