خبر

ثبت 40 میلیون حمله سایبری به نهاد‌های مهم اکوادور از زمان دستگیری آسانژ

روز دوشنبه معاون وزیر اطلاع رسانی و ارتباطات اکوادور اعلام کرد که که از زمان دستگیری بنیان‌گذار ویکی لیکس، جولین آسانژ، تاکنون بیش از ۴۰ میلیون مورد حمله سایبری به صفحات وب موسسات عمومی گزارش شده است.

روز دوشنبه معاون وزیر اطلاع رسانی و ارتباطات اکوادور اعلام کرد که که از زماندستگیری بنیان‌گذار ویکی لیکس، جولین آسانژ، تاکنون بیش از ۴۰ میلیون مورد حمله سایبری به صفحات وب موسسات عمومی گزارش شده است. او در ادامه افزود که منشا حملات صورت گرفته از ایالات متحده، برزیل، هلند، آلمان، رومانی، فرانسه، اتریش و انگلستان و همچنین از خود کشور آمریکای جنوبی بوده است.

رئیس جمهور اکوادور، لنین مونرو، پس از هفت سال تبعید خود خواسته آسانژ در ساختمان سفارت اکوادور در لندن، به حمایت دیپلماتیک او پایان داد. در نتیجه عدم پشتیبانی رئیس جمهور اکوادور از آسانژ، امکان دستگیری او فراهم شد. مورنو آسانژ را به دخالت در امور دیگر کشورها و جاسوسی متهم کرده بود.

حملات صورت گرفته وزارت امور خارجه، بانک مرکزی، دفتر ریاست جمهوری، خدمات درآمد داخلی و چندین وزارتخانه و دانشگاه اکوادور را هدف قرار داده است. با این وجود، تا به حال هیچ یک از این نهاد‌ها گزارشی از سرقت یا حذف اطلاعاتشان منتشر نکرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0