خبر

ژاپن برای دفاع در برابر حملات سایبری از ویروس کامپیوتری استفاده خواهد کرد

ژاپن به منظور دفاع در برابر حملات سایبری، تعدادی ویروس‌ کامپیوتری ایجاد خواهد کرد، و تحقیقات و توسعه این پروژه تا ماه مارس سال آینده تکمیل خواهد شد. هدف دولت ژاپن از این پروژه بهبود قابلیت‌های دفاعی سایبری این کشور و آماده شدن برای مواجهه با تهدیدات فضای مجازی بوده است. ژاپن امیدوار است که شکاف فضای مجازی خود را در مقایسه با کشورهای پیشرفته‌تر پر کند، و برای رسیدن به این هدف سرمایه قابل توجهی را در نظر گرفته است.

ژاپن در واکنش به تهدیدات سایبری نسبت به کشورهای دیگر ضعیف‌تر بوده است. این کشور قصد دارد تعداد افراد مستقر در واحد شبکه را از ۱۵۰ به ۲۲۰ افزایش دهد، این در حالی است که در ایالات متحده 6،200 نفر و در کره شمالی ۷۰۰۰ نفر در این واحد مشغول به کار هستند. موضوع استفاده از بدافزار برای دفاع در مقابل حملات سایبری همچنان مورد بررسی است. با این وجود، شکی نیست که در فضای مجازی حد و مرزی وجود ندارد و خطر از کنترل خارج شدن کد‌های مخرب و تهدیدات فضای مجازی امری انکار نا‌پذیر است.

به گفته کارشناسان، ویروس‌های کامپیوتری توسط شرکت‌های خصوصی توسعه داده خواهند شد و برای حملات پیشگیرانه یا دفاع فعال مورد استفاده قرار نخواهند گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0