اطلاع‌رسانیمنتخب سردبیر

فصلنامه امنیت سایبری فراست (تابستان 1400)

یاران و همراهان سلام

تابستان گرم اگرچه برای بسیاری از ما یادآور خاطرات شیرین آب‌تنی در کنار خانواده و دوستان، در ایامی نه چندان دور است اما امسال بحران‌های بی‌آبی که ساخته دست تصمیمات و اقدامات غیرمهندسی دست‌اندکاران این حوزه بوده است، قلب هر انسانی را به درد می‌آورد.

در کنار این موضوع، دومین سالی است که بسیاری از کودکان دنیا از لذت‌های معمول زندگی کودکی ما به دلیل یک ویروس فراگیر محرومند. چه کسی فکرش را می‌کرد که یک ویروس کوچک، عادات چندین ساله و فعالیت‌های روزانه ما را تحت‌الشعاع خود قرار دهد؟ یا تجربیات عادی و روزانه مان همچون دست دادن، خاک‌بازی کودکان و … برای فرزندان‌مان غریب باشد!؟

در دنیای مجازی امروز که اکنون شاید واقعی‌تر از دنیای حقیقی دیروز باشد نیز یک اتفاق کوچک می‌تواند چنین نتایج بزرگی را به بار داشته باشد. حذف عکس‌های خانوادگی در کوچکترین مقیاس تا انفجار یک نیروگاه در اثر حملات سایبری در مقیاسی بزرگ می‌توانند تغییردهنده نه تنها رفتار، اعمال و پیرامون ما بلکه آیندگان نیز باشند.

در این شماره کوشیده‌ایم تا با تدوین مقالاتی متفاوت برای اقشار مختلف، ارزش افزوده‌ای در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات برای تمام خوانندگان عزیز فراهم کنیم؛ باشد که مقبول واقع گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 17 =

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0