خبر

تهدیدات سایبری در کمین انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده آمریکا

با آغاز انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده، احتمال می‌رود که مشکلاتی بر سر راه رای‌دهندگان قرار بگیرد. بسیاری ضعف سیستم‌های اخذ رای را مطرح کرده‌اند و در کنار آن، بحث‌هایی پیرامون احتمال دستکاری سیستم‌های رای‌گیری توسط کشور‌هایی از جمله روسیه به میان آمده است. اما تهدید دیگری که کمتر به آن توجه شده حمله دیداس (DDoS) یا حمله منع سرویس است که طی آن هکر‌ها با هدف قرار دادن وب‌سایت‌های رای‌گیری پر‌ترافیک، دسترسی به آن‌ها را مختل می‌کنند.

نمونه آسیب‌های ناشی از حمله DDoD را در انتخابات سال 2011 کره جنوبی شاهد بودیم،‌ که در نتیجه آن محل اخذ رای برای شهروندان نا‌معلوم شد.

مایکل مک‌نرنی، مدیر محصول بخش تهدیدات سایبری شرکت NETSCOUT بر این باور است که DDoS بزرگترین تهدید پیش‌روی انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا خواهد بود. به گفته او، حملات DDoSای که به وب‌سایت‌های انتخاباتی هجوم می‌آورند،‌ از انتشار عمومی اطلاعات دقیق مربوط به زمان و مکان رای‌گیری جلوگیری کرده و در نتیجه رای‌دهندگان را سر‌گردان می‌کنند.

به عقیده مک‌نرنی،‌ حملات DDoS یک نوع جنگ اطلاعاتی است. در حالیکه تمرکز انواع دیگر حملات بر پایه نشر اطلاعات غلط استوار است، حمله DDoS در جهت انکار اطلاعات عمل می‌کند.

حمله DDoS نه تنها باعث ایجاد آشفتگی در نتایج انتخابات می‌شود،‌ بلکه می‌تواند اعتماد شهروندان را نسبت به کلیت سیستم دموکراتیک آن کشور کاهش دهد.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − ده =

دکمه بازگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0