خبرگزارش‌ها

نو‌آوری آمازون در به‌کارگیری تکنولوژی شناسایی چهره افراد مظنون

به تازگی، یک اپلیکیشن انحصاری توسط آمازون معرفی شده که مبتکر و ارائه دهنده دوربین‌های امنیتی تشخیص‌ چهره است. این نرم‌افزار با بهره‌گیری از یک تکنولوژی جدید، به آیفون‌های تصویری امکان می‌دهد که هویت و اطلاعات مربوط به افراد مشکوک را شناسایی کنند.

این تکنولوژی با قرار دادن تکه‌های تصاویر مربوط به چهره افراد در کنار هم، به صاحبخانه و پلیس کمک می‌کند که هویت افرادی که سابقه اقدامات مجرمانه دارند را شناسایی کنند.

مخترع این نرم‌افزار، فردی به نام جیمی سیمینوف، مدیر اجرایی Ring، یک کمپانی امنیت خانگی است که زنگ‌های ویدئویی متصل به گوشی‌های هوشمند تولید می‌کند. در ماه فوریه آمازون کمپانی Ring را خریداری کرد، تا از این طریق وارد کسب‌و‌کار‌های نظارتی شود.

Ring پیش‌ از این تکنولوژی‌‌های مشابهی را ارائه کرده بود. به عنوان مثال، این کمپانی در ماه می، اپلیکیشنی به نام Neighbors را معرفی کرد که به افراد اجازه می‌داد جرایم و اطلاعات امنیتی را مشاهده و در رابطه با آن اظهار نظر کنند.

مخالفان این فناوری بر این باورند که یک الگوریتم نباید قدرت این را داشته باشد که درباره مجرم بودن یا نبودن افراد تصمیم‌گیری کند. زیرا ممکن است آن فرد در گذشته جرمی مرتکب شده و در حال حاضر به عنوان یک فرد عادی، زندگی شرافتمندانه‌ای را آغاز کرده باشد. همچنین هشدار داده شده که از چنین فناوری‌هایی می‌توان برای ایجاد یک شبکه عظیم غیر‌متمرکز نظارتی استفاده کرد.

از آمازون خواسته شده که در مورد عواقب به‌کارگیری این روش جدید اطمینان کسب کند و ایمنی افراد را در الویت نخست برنامه‌های خود قرار بدهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 7 =

0
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.