تهدیداتخبرگزارش‌ها

از تهدید به بمب‌گذاری تا تهدید به اسید‌پاشی برای سرقت بیت‌کوین

طبق اظهارات دو شرکت امنیت سایبری، روز پنجشنبه یک کمپین هر‌زنامه یا اسپم ایمیل‌هایی با محتوای تهدید به بمب‌گذاری برای صد‌ها هزار کاربر در سراسر ایالات متحده و کانادا ارسال کرد، و باعث شد ساختمان‌های چند شهر به‌طور کامل تخلیه شوند. همین گروه هرز‌نامه نویس مسئول موج جدید هرزنامه‌های سکستورشن هستند.

به گفته جیسون شولتز، یکی از کارشناسان Cisco Talos، مشخص شد که آی.پی‌های متعددی که در ارسال تهدیدات بمب‌گذاری دخیل بودند، منبع ارسال شماری از انواع ایمیل‌های سکستورشن نیز بوده‌اند.

بر اساس بررسی‌های کمپانی AppRiver، ایمیل‌های تهدید به بمب‌گذاری و کمپین‌های قدیمی سکستورشن، همگی از آی.پی یکسانی استفاده می‌کردند.

روز سه‌شنبه، هکر‌ها با تهدید به انفجار بمب‌ در محل کار کاربران سعی داشتند آن‌ها را وادار کنند که در ازای پرداخت ۲۰.۰۰۰ دلار بیت‌کوین، از انفجار بمب‌ها جلوگیری شود. این تهدیدات تا روز جمعه ادامه داشت و آگاهی‌رسانی پلیس و FBI از طریق رسانه‌ها، مانع از موفقیت هکرها شد.

با این وجود، این هرز‌نامه‌نویسان دست از تلاش بر‌نداشتند و به محض اینکه کمپین تهدید به بمب‌گذاری جواب نداد، به روش دیگری روی آورند. اینبار آن‌ها قربانیان را تهدید به اسید‌پاشی کردند.

گفته می‌شود که این گروه هکر‌ی از هر نوع تهدیدی استفاده می‌کند تا در نهایت، قربانیان را به پرداخت مبالغ مورد‌نظرشان ترغیب نماید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هفده =

0
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.